Internnetten Para Kazanma Zamanınız Geldi

İnternet kullanıcıları veya Blogcular, sanırız internette gezerken para kazanma zamanı geldi.

 

Son günlerde internette sıkça konusu geçen bir uygulama hakkında bilgi vermek istedik. Umarız faydasını hep beraber görürüz.

 

AGLOCO, 1999' da kurulan ve 10 milyon üyeye ulaşan, kullanıcılarına 120 milyon dolar gibi bir meblağ ödemiş(çok fazla bu miktar) AllAdvantage adlı firmanın devamı niteliğinde ortaya çıkan bir firma. Bu firma bizlere, yani Internet'in gerçek sahiplerine Internet pastasından birer dilim öneriyor. Tek yapmamız gereken AGLOCO' ya üye olmak.

 

Aglocoya Üye Ol


Bu firma, Google' ın yakın gelecekteki en büyük rakibi olacağı tahmin ediliyor. Kısa sürede üye sayısı artarak katlanacağı için acele etmeniz gerekebilir.


Farkında mısınız bilmem ama İnternet kullanıcısı olarak bizler çok değerliyiz. Bir çok şirket bunun farkında ve internet kullanıcıların davranışlarını, hangi sitelerde daha fazla zaman harcadıkları gibi bilgilere ulaşmaya çalışıyorlar. Bunu ölçümlemek için de size karşılığında para ödüyorlar. Nasıl yapıyorlar diyorsanız aşağıda detayları var. Biz blogcuların ve özellikle de internet kullanıcıların para kazanmalarını çok istiyorum bu yüzden de detaylı olarak uzun uzun anlatmaya çalıştım. Sıkılmadan okursunuz umarım.

 

Dünyanin en saygın ekonomi dergilerinden biri olan The Economist' in son sayısındaki bir makalede (Working The Crowd) AGLOCO' ya yer verildi. "Reklam verenler, arama hizmeti sunanlar veya internet alışveriş siteleri siz internette gezerken size ulaşmak için milyarlarca dolar harcıyorlar". Peki bu paranın ne kadari sizin elinize geçiyor? Tüm bu ekonomik hareketlilikten bir parçayı da siz hakediyorsunuz.

 

Agloco, "A Global Community" anlamına gelmektedir. Yani Global Topluluk da denebilir.

 

Eğer siz de internette geziyorsanız, bu uygulamadan para kazanabilirsiniz. Ayda toplam en fazla 5 saat internette geziyorsanız(ki çoğumuz günde 3-4 saat internette geziyoruz) para kazanmak için  yeterli. Daha çok gezersem daha fazla para kazanırım gibi bir mantık malesef yok .

 

Bu uygulamaya katılmak için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz yani bedava . Kaybetme riskiniz de yok.

 

Aglocoya Üye Ol

 

Sistem nasıl işliyor derseniz çok basit; üye olduktan sonra bilgisayarınıza bir program kuracaksınız (bu programı siteden indiriyorsunuz AGLOCO Viewbar). İnternette gezerken bu programı çalıştırıyorsunuz. Ayda toplam sadece 5 saat bu program açıkken internette gezmek yeterli. 5 saatlik limitinizi doldurursanız isterseniz bu programı kapatabiliyorsunuz.

 

Sanırız sistem anlaşılmıştır. Bunun dışında sisteme üye yapacağınız kişiler üzerinden de para kazanabiliyorsunuz(şu klasik bilinen üye yaptığınız kişilerden para kazanma mantığı Agloco' da da var).

 

Ayrıca viewbar üzerindeki reklam gelirlerinden de üyelerine belirli bir miktarını paylaşacaklarını da yayınladılar. Bu da bizler için iyi bir gelişme.

 

Aglocoya Üye Ol

 

Ayrıca bana ilginç gelen ama sistemin izin verdiği bir durum daha var. Evdeki bilgisayarınızdan hem siz, hem eşiniz hem de diğer aile fertleri de üye olabiliyor. Her biri ayrı ayrı üye olmalı yani. Sistem her kullanıcının internetteki davranışına baktığı için aynı bilgisyardan farklı kişilerin üye olmasına izin veriyor. Tabi bunu kötüye kullanmamak gerekir. Eğer ayrı hesap açarsanız ve gerçekten farklı kişiler kullanırsa her bir hesap için ayrıca para kazanırsınız.

 

AGLOCO' nun güzel tarafı; üyeler olarak bizim kaybetmemiz imkansız. Katılmak ise zaten bedava. Hiç kimseyi üye yapmazsanız ve Viewbar' ı ayda sadece 5 saat çalıştırırsanız, en kötü ihtimalle para kazanırsınız.

 

Agloco şirketi parayı nereden bulacak da bizlerle paylaşacak derseniz de işte cevabı;

 

Reklamlar: Viewbar açıkken herhangi bir site ziyaret ettiğinizde o sitenin içeriğine uygun reklamlar göreceksiniz. Barda gösterilen reklamlara tıkladığınızda Agloco'nun aldığı komisyondan pay alacaksınız.(Bu aslında Adsense' in kendi reklamlarına tıklama mantığına ters geliyor, ben kişisel olarak bu yöntemi yapmayacağım)

 

İşlem Komisyonu: Amazon.com ürünlerinin satımına aracılık eden sitelere %8.5 komisyon veriyor. Satış miktarına bağlı olarak bu komisyonlar artabiliyor. Bu gibi online satış sitelerinden kazanılan bu komisyonlarda yine Agloco'nun kazanç kaynağı olacak.

 

Yazılım Firmaları: Birçok yazılım firması yazılımlarının yeni sürümlerinin yüklenmesinin teşviki için aracılık yapanlara ödeme yapıyor. Viewbar'dan yükleme yaptığınızda bu firmaları Agloco'ya ödeme yapacaklar.

 

Hizmet Sağlayıcılar: E-bay, Skype ve Paypal gibi online hizmet sağlayıcılar kendilerine aktif kullanıcı üyeler kazandıran sitelere ödeme yapıyorlar.

 

Online Mağazalar: Viewbar'da reklamı bulunan mağazaların ürünlerinin alınması durumunda bu mağazalar Agloco'ya para ödeyecektir.

 

Üyelere ödemeler şu şekillerde yapılacak Agloco ödemeleri çek, Paypal ve büyük ihtimalle bankanıza havale yolu ile yapacak. Ödemeler Viewbar çıktıktan ve üyeler tarafından indirildikten sonra yapılacak. AllAdvantage gibi kullanıcılarına 120 Milyon dolar dağıtmış ve tek bir ödeme aksatmamış bir şirketin devamı niteliğinde olan Agloco' nun da ödemelerinde herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyoruz.

 

VievBar' ı kurmaya başladıktan sonra para kazanmaya da başlaycaksınız. Üye olduktan sonra Viewbar' ı da Nisan 2007' nin başında siteleri üzerinden kurabilecekmişiz. Siz yine de o tarihi beklemeden üye olabilirsiniz ve diğer internet kullanıcılarını da üye yaptırabilirsiniz.


Dediğimiz gibi kaybedeceğiniz bir şey yok ama çok üye yaparsanız çok kazanırsınız, çok kişiyi üye yapmazsanız da evdeki bireyleri üye yaptırıp ailecek para kazanırsınız.

 

Aglocoya Üye Ol

 

Agloco ViewBar aşağıdaki gibi bir program. Siz internete girdiğinizde isterseniz açıyorsunuz ve aşağıdaki resimdeki gibi ekranın en altında bir bar gibi duracak. Simge durumunda küçültülebilir de yani bizi çok rahatsız edecek birşey değil gibi gözüküyor.

 

 

Üye olmak için gerekli alanlar aşağıdaki gibidir. Üye olma düğmesine tıkladıktan sonra sizden aşağıdaki bilgileri isteyecek. Açıklamalarını yanlarına yazdım. (Malesef şuanda İngilizce, Almanca, İtalyanca, İsponyolca, Çince ve Japonca dillerinde web sayfaları. Belki onlar da Türkiyedeki internet kullanıcıların çok olduğunu farkedip Adsense gibi Türkçe web sayfası yaparlar.)

 

First Name: Adınız

 

Last Name: Soyadınız

 

Email : Emailiniz

 

Confirm email: Tekrar Emailiniz

 

Date of birth : Doğum Tarihiniz örnek 24/02/1972

 

City: Şehir

 

State : Eyalet, (Türkiye için "None" yazın)

 

ZIP/Post code: Posta Kodunuz

 

Country: Ülke

 

Enter the code shown: Üye olma sayfasında bu yazının üstündeki resimde görülen 4 karakteri girin(Bu 4 numara hepinize ayrı gelecektir).

 

"I have read and I agree to the Terms of service, Membership agreement and Privacy policy": Maddeleri Okudum ve Kabul ediyorum demek olan yerin sol tarafındaki kutuya da işaretleyerek dolduruyorsunuz.

 

Son olarak da "Click Here to Join" düğmesine tıklayarak üyelik işlemini başlatıyorsunuz.

 

Kayıt olduktan sonra sizin verdiğiniz mail adresine onay maili atıyorlar. Hotmail kullanıcıları için bu mail Junk mail olarak sayılabilir. Mutlaka junk mailinizi de kontrol edin. Bize onay maili 10 dakika sonra falan gelmişti. Merak etmeyin onay maili gelecektir.

 

 

Viewbar çıkmadan AGLOCO' ya üye kazandırmaya başlamak bizim yararımıza olacak. AGLOCO kendine koyduğu hedefi 1 Temmuz 2007'ye kadar 10.000.000 (on milyon) üye olarak açıkladı. Ne kadar çok üyesi olursa bu topluluğun faydası olacak çünkü Agloco kazancının %90' nını üyelerine paylaştıracak. Bence fazla zaman kaybetmeyin ve üye olun. Kazançlı siz çıkacaksınız. Umarız bu sistem biz blogcular ve internet kullanıcıları için bir kazanç kapısı olur.

 

Aglocoya Üye Ol

 

Unutmayın internette gezerken para kazanmak için diğer insanları üye yapmanıza gerek yok. Yalnız, ne kadar çok kişiyi üye yaparsanız(size bir üyelik numarası verecekler) o kadar çok kazanırsınız. Yeni üyelerinizi sizin referans numaranızla üye yapmak için,  mail atarak bile yapabiliyorsunuz.

 

 

Üye olmak için bu linke tıklayınız...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !